Post Image
163

2019 Yılının Ayakkabı Modelleri

Rahatlığın her zaman ön planda bulunduğu ayakkabı modellerinde yılın her anı ön planda tutulmuştur. Bunun içinde 2019 düğün ayakkabıları ya da abiye kombinleri şeklindeki günlerde düşünülmektedir. Özellikle dantel detayı ve yılın modayı fiyonklar oldukça beğeni kazanmaktadır. Renklere uygun olarak da tercih edilen ayakkabıların içerisinde spor ayakkabılarda bulunmaktadır. Aynı şekilde kış modasına uygun olan bot tasarımları da modeller arasında yer almaktadır.

Gelin ayakkabılar arasında bulunan dantel detayları yüksek topukta ve kapalı şeklinde tercih edilmektedir. Bunun için kapalı ayakkabılar, 2019 yılının modelleri arasında bulunmaktadır. Topuklu ayakkabının yanı sıra gelinlerin tercih ettikleri düz ayakkabı modellerinde de dantel kullanımları söz konusu olmaktadır. Aynı şekilde ayakkabılarda bulunan inci ve taş kullanımı da fazlaca beğenilmektedir.

Renk tonlarının en çok kullanıldığı mavi ayakkabılarda fiyonk modelini devam ettirmektedir. Gerek topuklu modellerde gerekse düztaban seçimlerde hoş tasarımlar söz konusu olmaktadır. Özellikle yaz aylarında sıkça tercih edilen babet kullanımı fiyonklu olabilmektedir. Hatta dantel detaylarda bu anlamda kombinleri tamamlayıcı özellikle tercih edilmektedir.

Spor ayakkabılarda önemli olan rahatlık ve hoş görümün yılın modası koleksiyonlarında sergilenen defilelerde kullanılmaktadır. Markalarında yaptığı tanıtımlarda sıkça görülen yürüyüş ayakkabısı olan modeller Jeanlarda ve kısa şortlarda da rahatlıkla seçilebilmektedir.

Kış kreasyonlarında ön planda bulunan kovboy çizmeler taba renginde daha çok tercih edilmektedir. Yumurta topuk olarak tercih edilen çizmelerde rahatlık da mümkündür. Bunun içinde kış boyu rahat ve modaya uygun giyinmek de eğlenceli olabilmektedir. Kıyafetlerde şık olarak tercih edilen kovboy çizmelerinin renkleri ve farklı modelleri de markalar tarafından 2019 ayakkabı modelleri olarak tanıtılmaktadır.

Modanın kalbi olarak bilinen siyah tarzı ayakkabılarda da çeşitli olarak kullanılmaktadır. Özellikle markaların kreasyonlarını sundukları ayakkabı modelleri arasında en çok beğenilenlerden biri de saçaklı model olmaktadır. Parlak ve kısa topuk şeklinde bulunan siyah ayakkabı modelleri yılın trendine uygun olarak markanın koleksiyonunda ön planda yer alarak ön planda tutulmaktadır.

Tarz kıyafet tercihleri bulunan kişiler için tasarlanan ve Balamin markasının özel tasarımlarından olan ayakkabı modelinde her renk kıyafet kombini söz konusu olmaktadır. Şeffaf görünüme hakim olan ve siyah bantları bulunan ayakkabının topuk kısmı da aynı özellikle tasarlanmaktadır. Şık ve tarz olarak bulunan ayakkabı modellerinin başında Balamin marka tasarımlı bu ayakkabı gelmektedir.

Farklı bir marka olan Dior’da ayakkabı tanıtımlarında yılın trendlerini belirledi. Kırmızının daha çok kullanıldığı modeller arasında güllerin bulunması yaz aylarının daha canlı olmasını yansıtmaktadır. Özel tasarımlardan olan bu ayakkabılar birçok renk ile kombinlenerek de kullanılabilmektedir. Çiçekli desenlerin moda olduğu 2019 yılının elbise kominlerinde güllü ayakkabılar rahatlıkla seçim olabilmektedir. Bu yüzden 2019 ayakkabı modelleri arasında ön planda bulunan tarz ayakkabılarından biri de güllü detayları bulunan kırmızı Diot markalı ayakkabı olmaktadır.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın