Post Image
212

Adet Sancısına En İyi Çözümler

Halk arasında ay hali olarak bilinen adet dönemi bazen sancılı geçebilmektedir. Uzmanlar tarafından da henüz nedeninin tam olarak bilinmediği adet sancısının doğal yöntemler ile giderme seçenekleri bulunmaktadır. Yumurtlama dönemi ve daha sonrası şeklinde gelişen ay hali sonrasında kanama başlamaktadır. Hormonların etkisi ile devam eden bu durum şiddetli ağrılara ya da sorunsuz olarak da geçebilmektedir. Adet sancısına en iyi çözümler şeklinde araştırdığımız yöntemler etkili ve kesin çözümlü olarak belirlenmiştir.

Adet Sancısı Belirtileri

Genel anlamda ortalama 5 gün sürebilen regli döneminde en az 1 gün sancılı ve zorlu geçiş yaşanabilmektedir. Bunun için önceden önlem almak olabilecek ağrıların azalması da mümkündür. Bu anlamda adet sancısı belirtileri olarak en çok görülenler;

  • Vücut sıcaklığında olan artış
  • Belirli aralıklarda terleme
  • Mide bulantısı ve ağız tadında değişiklik
  • Kasık ve bel ağrıları gibi devam etmektedir.

Bu gibi belirtiler başladığında önlemler alarak kısa süreli ağrıların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun başında her kadın adet dönemini takip etmesi ve aralığını bilmesi gerekmektedir. Aynı şekilde ağrılı dönemlerde bu şekilde giderilebilmektedir.

Ay boyunca kadınların aldıkları vücut soğukluğu adet zamanında dışa vurarak sancı yapabilmektedir. Bunun için genel anlamda ayak ve bel kısmının sıcak tutulması önerilmektedir. Bunun yanı sıra regl dönemlerinde de özel olarak da bel kısmının sıcak tutulması gerekmektedir.  Evde adet sancısı giderme yöntemleri de bu anlamda yaşam şeklini değiştirerek en sorunsuz hale getirilebilmektedir.

Adet Sancısı Giderme Yöntemleri

Kasların gevşemesi en iyi adet sancısı giderme yöntemlerinden olmaktadır. Bunun için düzenli olarak yapılan yürüyüşün etkisi de büyüktür. Uzmanlar tarafından da sürekli olarak önerilen yürüyüş sağlık açısından da önemlidir.

Bitki çayların arasında kekik genel anlamda ağrı kesici etkisi vererek adet sancısına da iyi gelecektir. Bu durum için adet sancısı belirtilerinin olması ile gün de 1 fincan kekik suyu içerek ağrıların oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Kanamaya bağlı olarak ay içerisinde yaşanan nedenlerden ötürü azalma görülebilmektedir. Bu anlamda papatya çayı hem kanamanın normale dönmesine hem de sancısın giderilmesine yol açmaktadır. Yalnız etki olarak yüksek oranda olduğu için günde 1 fincan şeklinde tüketilmelidir.

Geçmiş dönemlerden bu yana tercih edilen adet saçılarına maydanoz kürünün de etkisi fazlaca bulunmaktadır. Bu açıdan maydanoz suyunun tüketimi adet sancısına oldukça iyi gelmektedir. Kanamanın da normal şekilde olmasına yardımcı olarak maydanoz kürü taze ve ılık olarak tüketildiğinde daha etkili olabilmektedir. Uzmanlar tarafından önerilenlerden biri de maydanoz kürüdür.

Adet sancısı giderme yöntemlerinin belirli egzersizler ile olduğu da denenmiştir. Bu konuda mekik çekmek kasların ve kasıkların rahatlamasını sağlayacaktır. Adet belirtileri sonucunda günlük olarak yapılan mekik ile hem sağlıklı hem de sorunsuz adet dönemi geçirebilirsiniz. Böylece adet döngüsünün normal düzende devam etmesini de sağlamak mümkündür.

Bir cevap yazın