Post Image
204

İş Görüşmesine Giderken Giyilmesi Gerekenler

İlk görüşme, kendini ifade etme işe alınma gibi durumlar genel olarak herkes tarafından merak edilen durumlardan olmaktadır. Çünkü ilk izlemini vermek ve karşıdakine kendini anlatmak büyük avantaj anlamına gelmektedir. Bu nedenle iş görüşmesine giderken giyilmesi gerekenler şeklinde bulunan yazımızda detaylı bilgiler almanızda mümkündür.

  • Saçlar
  • Kıyafet
  • Aksesuar şeklinde yapılması gereken özenli tercihler iş görüşmesinin % 50’lik kısmını oluşturmaktadır.

Her kadının gardırobunda bulunması gerekenler arasında mutlaka gömlek vardır bunun için iş görüşmesini de özenli havaya getirmek açısında klasik gömlek giyilmesi tercih edilmektedir. Sade ve şık görümün kazanmak için hafif silim gömlek tercihi hem erkeklerde hem de kadınlarda ilk seçenek şeklinde de değerlendirilmektedir.

Gömlekte rahat edilememesi dahilinde klasik görünümde buluz tercihi de şık görüntüyü yansıtmaktadır. Kıyafetin tamamına uyum sağlayan ve yılın trendi şeklinde olan kazaklar modern görünüm içinde avantajlı olabilmektedir. Farklı olarak şık bir buluz ve renkli tasarım ile dikkat çekici olmak da mümkündür.

Rahatlığı olan ve şık görünen kumaş pantolonlarda iş görüşmesine giderken giyilmesi gerekenler arasında bulunmaktadır. Özellikle tek renk ya da şık olan çizgili pantolonlar en çok tercih edilenlerden olmaktadır. Bu anlamda Klasik kumaş pantolonları da gardırobunuzda olması gerekenlerdendir. Aynı zamanda sözlü mülakat ya da protokol şeklinde bulunan iş görüşmelerinde mutlaka ceket pantolon giyilmesi önerilmektedir.

Daha zarif ve şık görünmek içinde ceket pantolonlara ek olarak ceket etek tercihleri de bu anlamda önemlidir.  Her mevsimde rahatlıkla tercih edilebilen ceket etek doğru aksesuarlar ile ortama hoş görüntü bırakmak da hoş olabilmektedir.  Aynı şekilde kombin olarak ceket etek takımı içerisinde şık kazak giyilmesi de tercihler arasında olabilmektedir.

Her mevsim tercih edilen zarif elbiselerde iş görüşmesinde seçimi kolay ve hızlı olabilmektedir. Elbise seçiminde tek renk ve kumaş özelliği genel olarak kullanımlardan olmaktadır. Fakat zarif ve şık olan desenli elbiselerde görüşme sırasında modern ve rahatlık içinde dikkat çekici kombinlere yol açmaktadır.

Kombinlerin birbirine uyumu da bu anlamda şık görünmek içinde avantajlı olmaktadır. Özellikle ofis ortamlarında doğru kombini yapmak akıllarda şık olmayı da sağlamaktadır. Günlük kıyafetleri de klasik hale getirebilen günlük klasik kombinler iş görüşmesinde de etkileyici olabilmektedir. Böyle işe alınma durumu ve olasılığını artabilmektedir.

Son olarak dış görünüme de özen göstermek ve kıyafetlere kapatıcılık katmak kabanlar ile mümkündür. Aynı zamanda havalı görünüme de yol açan kaban tercihleri yılın modası şeklinde olmalıdır. Bu durum modern ve şık şeklinde görünmek içinde kaçınılmaz olacaktır. Genel olarak kış aylarında tercih edilen kabanlar iş görüşmesi için kaşe ya da süet tarzında olduğu için klasik kıyafet seçiminde avantajlı olmaktadır.  Böylece şık kabanınız ile bile görüşmeyi tamamlayarak da iş alımını gerçekleştirebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın