Post Image
191

Koltukaltı Ve Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Geçer?

Kadınlarda en büyük sorunlardan biri de koltukaltı ve genital bölge kararmasıdır. Birçok nedeni bulunan bu bölgelerin kararmasın giderilmesi de zaman almaktadır. Düzenli ve devamlı uygulaması yapılması ile kararma sorunu kalıcı olarak gidebilmektedir. Fakat karar oluşumunu engellemek de bu alanda büyük önem taşımaktadır. Koltukaltı ve genital bölge kararması durumuna yol açacak nedenleri göz önünde bulundurarak kararma önlenmiş olabilmektedir. Bu anlamda ilk olarak bikini bölgesinde kararmaya neden olan durumlarını belirtmekteyiz. Bu durumlar;

 • Bikini bölgesine yapılan yanlış ağda uygulaması
 • Polyester iç çamaşırı tercih ve o bölgenin hava almaması
 • Güvenilir olmayan epilasyon uygulaması
 • Genetik faktörüler
 • Aşırı terleme ve hava alamama
 • Gebelik gibi yüksek hormon değişikliği şeklinde nedenler sıklıkla görülen durumlar arasında yer almaktadır.

Bu durumların önüne geçildiği zaman genital bölge kararması da engellenebilmektedir. Aynı şekilde yakın benzerlikleri bulunan koltukaltı kararmasında da birçok neden görülmektedir. Bu nedenler;

 • Mevsimsel değişimlerin dışında aşırı terleme
 • Koltukaltına tıraş bıçağı kullanımı
 • Yanlış ağda uygulaması
 • Genetik durumlar
 • Ağır ilaç kullanımlarında bu durum kalıcı olabilmektedir.

Özellikle koltukaltı kararması kişilerde büyük özgüven eksikliğine neden olabilmektedir. Kadınların sıkça yaşadığı bu durum hareket özgürlüğünü de kısıtlamaktadır. Bu durumda özgüven eksikliği de söz konusudur.

Koltukaltı Ve Genital Bölge Kararmasını Giderme

Rahat davranış ve temiz görünüm ile ilk olarak koltukaltı kararmasına çözüm getirilmektedir. Genital bölge kararmasının giderilmesi de kadınlarda rahatlık sağlayabilmektedir. İyi görünüme sahip olan bölgeler ile özgüven artışı da yaşanabilmektedir. Bazı kadınlarda psikolojik sorunlara kadar ilerleyebilen bu duruma kalıcı çözüm getirebilmek evde yapılan uygulamalar ile de olabilmektedir.

Nişasta özelliği fazlaca bulunan patates uygulamasında genel olarak beyazlatıcı elde edilebilmektedir. Bu nedenle tüm cilde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Günlük düzenli şekilde devam eden patates uygulamasında 10 dakika bekleme süresi önemlidir.

Genel olarak cilt sağlığına yararı fazlaca bulunan karbonat hem koltukaltı hem de genital bölge kararmasına en iyi gelen yöntemlerden biri olmaktadır. İçeriğinden ötürü cildi yenileme yaparak öldü deriyi kaldırmaktadır. Fakat sürekli tekrar sonucunda ölü deri tamamen giderilmektedir. Haftada en az 2 kez yapılarak en kısa sürede değişim görülebilmektedir.

Limon, cildi yenileme özelliği ile bilinen limonda karbonat gibi ölü deri kaldırılmasında yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda cildin açılmasını da sağlayan limon kullanımında tekrar sıklığının bir önemi yoktur. Günlük olarak yapılan limon uygulaması ile cildinizde bulunan tüm lekelerden de kurtulabilirsiniz.

Aleovera arındırıcı, canlandırıcı ve daha birçok özelliği bulunan aleovera tam bir yanık karşıtı olmaktadır. Kararmalara sebep olan yanıklarda en iyi aleovera kullanımlarında geçebilmektedir. Cilt üzerinde onarım özelliği sağlayan aleoverada hücre yenilenmesi de söz konusu olmaktadır. Bitkiden alınan jel ile doğrudan uygulama yapabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın