Post Image
164

Lazerli Epilasyon Nasıl Olmalı?

Lazer Epilasyonu Nedir?

Bayanların sıklıkla kullandığı, günümüzün en popüler yeniliklerinden biri de lazer epilasyondur. Lazer epilasyon kadınların en büyük dertlerinden biri olan istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan en kalıcı ve en etkili yöntemdir. İstenmeyen tüylerle ilgili kullanılan diğer yöntemler bir çileye dönüşerek aydan aya sürekli tekrarlanan işlemler ile devam eder.

Lazer epilasyonu işleminin tam işlevi istenmeyen tüylerin köklerine uygulanan özel ışınlar sayesinde köklerine yakılarak kalıcı olarak yok edilmesi olarak tanımlanabilir. Özellikle kadınlar için sürekli tekrarlanan eski eziyetten kurtulmak kalıcı bir pürüzsüzlük sonucu istenilen kıyafeti özgür şekilde seçebilmek çok önemlidir.

Kadınlar için bu kadar önemli olmasının sebebi ise neredeyse 24 saat yanlarında cımbız bulundururlar. Kaş düzenlemesi yapar, ağda bulduklarında kol altlarını ya da bacak gibi bir çok istenmeyen tüy bölgesini temiz tutmak isterler.

İstenmeyen tüylerden kurtulma çabasını sadece bayanlara ait değildir. Çünkü çok fazla erkek kol altı, sakal sınırları ya da göğüs gibi bölgeleri lazer epilasyon yöntemini tercih ederek temiz tutmak istemektedirler.

Tüm bu anlattıklarımıza baktığımızda büyük bir kitlenin kıllardan ve tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yöntemini kullandığını söylemek mümkündür. Tedavi süresi ya da seans sayıları her bireyin hormonal yapısında farklı uygulanmaktadır. Ülkemiz lazer epilasyon tedavisine talep her geçen gün artmaktadır.

Biraz geçmişe gidecek olursak 1990 senesinde bulunan ve uygulamaya konulan lazer epilasyon teknolojisi ilk zamanlarda maddi anlamda bütçelere pek uygun olmadığından tercih oranı çok düşük olmuştur. Ancak günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte uygun fiyatlara uygulanmaya başlanmıştır.

Lazer Uygulanan Süre Zarfında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Detaylar

Lazer epilasyon yapılırken dikkatli olmanın gerektiği noktalar vardır. Bu noktaları saymak gerekirse; Bütün hepsinden önce 30 faktör güneş kremi hem lazer epilasyon süreci hem de bundan sonra sağlıklı bir yüz için mutlaka gereklidir.

Lazer uygulamasından sonra yapılan bölgeyi 24 saat sudan uzak tutmanız gerekiyor. Bu süre içinde şişlik ve ağrı olabilir. Bunun için buz kullanabilirsiniz. Çok şiddetli ağrı olursa ilaç kullanabilirsiniz.

Lazer uygulanan bölgede kabuklanma söz konusu olursa kesinlikle krem sürmeyin. Kabuklanan bölgeye müdahale etmeyin ve nazik davranın. Bu durumlara dikkat ederseniz süreci sağlıklı bir şekilde atlatırsınız.

Lazer Epilasyonu Fiyatları Nedir?

Lazer epilasyon konusunda en sık sorulan sorulardan biri lazer epilasyon ücretleri ne kadar sorusudur. Aslında fiyatlar yapılan merkeze ya da vücuttaki bölgelere göre çok farklılık gösterebilir. Ortalama fiyat belirlemek gerekirse 1.000 TL – 2.000 TL arasında değişiklik gösterir. Yine söyleyelim lazer epilasyonu yapılacak merkez, seans sayısı, şehir ve uygulama alanına göre lazer epilasyon fiyatları değişir.

Lazer Epilasyonun Ne Gibi Zararları Vardır?

İstenmeyen tüyler için geliştirilmiş her uygulamanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da hep olmuştur. Lazer epilasyon konusunda uzman kişiler uzun araştırmalar yaptıklarını ve lazerin deriye herhangi bir zararı bulunmadığını iddia etmişlerdir. Uzmanların araştırmalardan elde ettiği sonuçlara göre lazer uygulaması sadece deride kalır ve diğer organlara ulaşması mümkün değildir. Ancak kontrolsüz yapılan lazer uygulamaları ve illegal cihazlar kalıcı zararlar verebilir.

Uygulama sonrası hassas bölgelerde kısmi yanmalar, kızarıklıklar ya da şişmeler meydana gelebilir ancak kalıcı değildir ve kısa sürede iyileşir. Önerilere uymak ve lazer uygulanan bölgelere hassas davranmak çok önemlidir. Lazer uygulamasının sonucunda organlara zarar gelmesi ya da kısır kalma gibi durumlar söz konusu olmaz.

Erkekler de Lazer Epilasyon Yaptırabilir

Lazer epilasyonunu elbette kadınlar daha fazla yaptırmaktadırlar. Ancak sadece kadınlar yaptırabilir gibi bir algı oluşturmak yanlış olur. Gerekli durumlarda erkeklerin de yaptırması normaldir ve lazer epilasyonu tedavisini tercih edebilirler. Tercih eden erkekler daha çok elmacık kemiği üstü, boyun ve ense gibi erkeklerin sürekli aldırmak zorunda oldukları bölgeler için lazer uygulaması yaptırırlar. Vücudunda aşırı derece kıl yoğunluğu bulunan erkeklerin artık sağlığı söz konusu olduğundan lazer yöntemini tercih edebilirler.

Lazer Epilasyonu İçin Yaş Sınırı Var mı?

Bu tedavi genelde 15 yaş üzeri için tavsiye edilir. Ancak mecbur kalınmadığı sürece 18 yaş altı bu tedaviyi tercih etmemelidir. Ciltler henüz hassas olduğundan farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunların yanında gençlerin hormonal düzeyleri daha aktif ve farklılık gösterdiğinden seans sayıları da artabilir. Seans sayısının artması demek daha fazla lazer uygulanması ve daha fazla parada demek oluyor.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın