Post Image
121

Olduğundan Daha Genç Görünmenin 10 Yolu

Olduğunuzdan daha genç görünmenin yolları nelerdir? Sorusunun cevabı bu başlıkta! İşte olduğunuzdan daha genç görünmek için yapmanız gereken 10 madde.

  • Daha fazla protein alın, cildinizin her bölgesi için önemli bir rol oynayan protein ile hücre yenilenmesini hızlandırabilir, kolajen üretimini arttırabilirsiniz. Tavuk eti, balık ve biftek gibi protein deposu olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yağ oranı bakımından daha düşük olan yumurta, fasulye ve fındık gibi günlük yiyecekleri tercih ederek, protein seviyenizi arttırabilirsiniz.
  • Daha fazla C vitamini almak genç görünmenin en güzel yollarından biridir. C vitamini cildinizin genç görünmesini sağlayan kolajenin üretimini sağlar. C vitamini, sadece yüzünüz için değil tüm vücudunuz için oldukça faydalıdır. Bu nedenle beslenme düzeninize eklediğiniz C vitaminli besinler önemlidir. Kivi, portakal, biber, çilek, domates C vitamini açısından zengin olan besinler olup bol bol tüketilmelidir.
  • Salatalarınızda mümkün olduğunda zeytinyağı kullanın. Bir miktar zeytinyağı veya kanola yağı ile yapacağınız sağlıkla salatalarla beslenmeniz gençliğiniz için oldukça önemlidir. Yeşilliklerinizi böyle yağlar ile tatlandırırsanız vücudunuz E ve C vitamini ve diğer antioksidanları bol miktarda almış olacaktır. Bu yağlar, bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve aynı zamanda cildinizin daha genç ve canlı görünmesini sağlayacaktır.
  • Yüzünüzde pudra kullanmayınız. Pudra ne kadar güzel özelliklere sahip olsa da yüzünüzde ne kadar uzun süre kalırsa o kadar küçük kırışıklıklarınızın ve yüz hatlarınızın daha görünür olmasını sağlar. Kusurlarınızı kapatmak için fondöten kullanın ama pudra kullanmaktan kaçının.
  • Bronzlaştırıcı kullanmanız güneş lekelerini ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmanızı sağlar. Bronzlaştırıcılar renk farklılıklarını ortadan kaldırdığı gibi aynı zamanda cildinize ışıltı verirler. Fondötenlerinize az miktarda bronzlaştırıcı ekleyebilirsiniz ve yanaklarınıza, burnunuza ve alnınıza uygulayabilirsiniz. Böylece yazın ve kışın güneş lekelerine karşı bir formülünüz olmuş olur.
  • Yüzünüze yaptığınız bazı makyajlar sizi olduğunuzdan daha solgun ve kırışıklıklarınızı daha belirgin halde gösterebilirler. Böylece olduğunuzdan daha yaşlı bir görünüm sergilersiniz. Bu nedenle yüz renginize ve tonunuza göre, uygun renkteki ürünleri gözlerinize, dudaklarınıza ve yanaklarınıza uygulamalısınız. Çok koyu ve parlak renkleri kullanmaktan kaçınarak doğal renkleri kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınızı tamamen sarı veya platin yapmak yerine, saçlarınızın arasına altın tonlarını karıştırarak daha genç ve güzel görünebilirsiniz. Gölgeli olan saçlar, ışığı yansıttığından daha doğal görünürler. Sapsarı saçların yanında aynı zamanda kopkoyu boyanmış saçlarda doğallıktan uzak duracaktır.
  • Yüzünüze yaptığınız bakım kadar ellerinize yaptığınız bakımda yaşınızı daha genç gösterme konusunda bir o kadar etkilidir. Her gün ellerinize mutlaka bakım yapmalısınız. Bütçenize dikkat ediyorsanız, yüzünüz için kullandığınız ürünleri ellerinizde de kullanabilirsiniz. Her gün güneş kreminizi kullanmayı unutmayınız. Ne kadar yaşlı olursanız olun, ellerinize daha genç göstererek yaşınızı küçültebilirsiniz.
  • Pembe tonlu makyaj malzemeleri her zaman daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Pembe allıklar, pembe rujlar, yününüzü daha çok aydınlık ve bebeksi gösterecektir. Yaş ilerledikçe dudaklar hacim kaybederler, koyu renk tonlar bu gerçeği daha çok vurgularken, pembe tonlar daha taze bir görünüm sağlar. Aynı zamanda pembe allıklar, elmacık kemiklerinizi aydınlatır ve daha gergin gösterir. Koyu renkli allıkların sert etkisine nazaran daha taze bir etki sağlar.

Yüzümüz gibi yaş ilerledikçe vücudumuzda da gevşeme meydana geliyor. Bu nedenle özellikle pantolon alırken tamamen pamuk olanlar yerine yüzde 2 esneme oranına sahip olan pantolonları tercih edebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın