Post Image
171

Yılın Moda Renkleri

Dünya genelinde kabul edilen ve her yıl değişimi söz konusu olan yılın moda renkleri ünlü modacı ve tasarımcıların tarafından sunulmaktadır. Mağaza vitrinleri ve ünlü markalarda koleksiyonlarını belirlerken yılın renklerine ağırlık vererek tasarlamaktadır. Hem sonbahar kış hem de ilkbahar yaz aylarında tercih edilmesi beklenen 2019 yılının modası canlı renkleri ele almaktadır.

Gösterişli ve pastel tonlara sahip olan şarap rengi 2019 yılına damga gibi gelmektedir. Tek renk seçimleri ve kombinleri ile sonbahar aylarında ön plan da görülmektedir. İlk görüşte gizemi uyandıran bu renkte kombinlerde şık görünüme neden olmaktadır.

Romantik ayların vazgeçilmezi olan canlı renkler arasında mavi de görülmektedir. Koyu mavi tonları ile başlayan ve en açık tonlara doğru giden renkte tüm tercihler olabilmektedir. 2019 yılı moda haftası defilelerinde de bu durum oldukça açık görülmektedir. Yaz ve kış aylarına uyum sağlayacak olan mavi tonları hem gündüz şıklığı hem de gece şıklığında kullanılabilmektedir.

Her yıl moda renklerin başında gelen kırmızı 2019 yılında da önde olmaktadır. Gerek tek renk seçimi gerek kombin özelliği ile kırmızı da her seçim güzel durmaktadır. Mat ve parlak olmak üzere de kırmızının tonlarını seçmek şık olabilmektedir.

Hardal sarısı ile daha çok ön plana çıkan sarı da moda haftalarının vazgeçilmezi olabilmektedir. Özellikle sonbahar renklerini andıran sarı kullanımı egzotik havayı da bir anda yaymaktadır. Son olarak sarı tonlarında bulunan üzerine baskı elbiselerde aynı trend ile kullanılabilmektedir.

2000’li yılların başına gelen haki rengi 2019’da şıkça görülmektedir. Aynı şekilde sonbahar aylarında daha çok kullanılan haki renkleri hem parlak hem de mat olarak görülmektedir. Üst kıyafet ve kaban kullanımlarında bulunan rengin pantolonları da yaz ayında kullanılmaya başlanacaktır.

Canlı renkler tabiri ile bulunan turuncu da sonbaharın uyumunu devam ettirmektedir. 2018 – 2019 sonbahar kış koleksiyonu olarak yapılan tanıtımlarda en çok kullanılan renklerden biri de turuncu olmaktadır. Üst kıyafet yerine iç seçimlerde görülen turuncu da saten ve ipek kullanımı da söz konusudur.

Görüntüsü ile hem şık hem de rahatlık sağlayan mor açık tonu ile lavantayı hatırlatmaktadır. Soft seçenekler arasında bulunan bu renkte daha çok ilkbahar aylarında kullanım bulunmaktadır. İlkbahar yaz trendlerine bakıldığında açık mor her tarzda sunulmaktadır.

Moda haftasında tanıtılan koleksiyonlarda en dikkat çeken renklerden biri de ekru olmaktadır. Saf ve sade görünümü ile kendine hayran bırakan rengin her tarzı şıklığı arttırmaktadır. Bunun için kombinlerin kullanımı kadar tek renk seçimleri de defilelerde görülmektedir.

Tonları olmadan koyu yeşil şeklinde kullanılan yılın moda renklerinde pastel renklerde de bu renk görülmektedir. Zümrüt yeşilinin de olduğu bu renk üzerinde oynama söz konusu değildir. Kombinlerde güçlü renk olarak seçilen koyu yeşilde her tarz rahatlıkla tercih edebilmektedir.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın